Kai verdame vištienos sultinį viską pabaigus lieka pats sultinys ir kiti produktai, kuriuos naudojome sultinio virimui. Visus likučius (neapsiverčia liežuvis rašyti atliekas, nors tai tiksliausias apibūdinimas) be gailesčio metame lauk. Šie priedai buvo skirti tam, kad atiduotų iš savęs viską, ką turi geriausia ir pagardintų sultinį. Todėl likučiai beverčiai.

Išskyrus vieną – virtą vištą. Tai apytiksliai kilogramas gardžios, nuo kaulų byrančios mėsos. Mėsos, kurios smulkinimui net nereikia peilio – ji byra rankose, todėl užtenka vien pirštų, kad atskirtume mėsą nuo kaulų, odos ir kremzlių.

Ką veikti su šia mėsa?

Paprasčiausias būdas – iškaulintą mėsą sumaišyti su prieskoniais, pasūdyti, jei patinka – įberti tarkuoto kietojo sūrio ir panaudoti gautą masę kaip įdarą bandelėms ar blyneliams.

Galima neiškaulinti mėsos, tiesiog sulaužyti vištą rankomis, nuimti odelę ir apskrudinti ją keptuvėje ant sviesto. Skrudinant pasūdyti, apibarstyti smulkintu čiobreliu, mairūnu, baziliku. Arba grūstomis kmynų ir kumino sėklomis. Taip apskrudinta mėsa būna aromatinga, gardi, tirpstanti burnoje ir todėl visų mėgiama.

Yra nemažai krosnyje keptų viduržemio regiono virtuvės patiekalų, kuriems naudojama virta vištos mėsa. Jeigu esate šio regiono gerbėjai – žinote apie ką aš kalbu.

Tačiau man patinka likusią vištos mėsą naudoti vištienos pyragui. Tai nėra tas pyragas, kurį galima supjaustyti gabalais ir valgyti rankomis. Ne, tai greičiau kreminis troškinys, užkeptas po tešlos plutele. Jis tobulas porcijiniuose indeliuose, kuomet galima tiesiai iš indelio kabinti šaukštu kartu su gabalėliu tešlos. Beveik šventiškas patiekalas.

Tačiau skubant galima šį pyragą kepti viename inde ir vėliau dėti į lėkštes plačia mentele, pakabinant vienu metu įdaro ir traškios tešlos. Gamyba tikrai paprasta, greita ir nesudėtinga.

Užkeptas vištienos pyragas

  • Virta ir iškaulinta vienos vištos mėsa be odos
  • Poras, baltoji dalis
  • 250g. pievagrybių
  • sauja svogūnų laiškų (~70g.)
  • valgomasis šaukštas grietinės
  • valgomasis šaukštas garstyčių
  • valgomasis šaukštas miltų
  • 400ml vištienos sultinio
  • pakelio šaldytos bemielės tešlos
  • vieno kiaušinio
  • druskos, pipirų, sezamo sėklų
  1. Porą susmulkiname pusžiedžiais, pievagrybius skiltelėmis, svogūnų laiškus pasmulkiname.
  2. Plaktuve sumaišome garstyčias, grietinę, sultinį ir miltus.
  3. Metalinę kepimo formą dedame ant ugnies, pašlakstome alyvuogių aliejumi ir beriame porus.
  4. Pakepiname pora minučių ir beriame pievagrybius. Pamaišome, kad nepriskrustų.
  5. Dar po kelių minučių beriame vištieną, pasūdome ir papipiriname.
  6. Viską gerai išmaišome, pilame plaktuve sumaišytą padažą, dar pamaišome ir tolygiai paskirstome formoje. Sumažiname kaitrą.
  7. Atšildytą tešlą iškočiojame iki mums reikiamo dydžio, taip, kad uždengtų formoje esantį gėrį. Nukeliame formą nuo ugnies ir užklojame ją tešla kaip dangčiu.
  8. Tešlą patepame kiaušinio plakiniu ir apibarstome sezamo sėklomis.
  9. Pašauname į 200C laispnių orkaitę, kepame kol tešla dailiai paruduos, pateikiame į stalą karštą.

Jeigu neturite metalinės kepimo formos arba norite pateikti šventinę šio patiekalo versiją porcijiniuose indeliuose, tuomet visą įdarą paruoškite keptuvėje arba storasieniame puode. Paruoštą masę dėkite į indelius ir juos uždenkite reikiamo dydžio tešlos paplotėliais.

Kreiminis, su traškia tešlos plutele, sotus, ir lengvas pavasariškas patiekalas, kuris idealiai tiks nemažos šeimos vakarienei.

Patiekalo idėjai panaudotas Jamie Oliver receptas: