Tai sveiki sulaukę Naujųjų metų!

Ar jums šiandien taip pat sunku kaip man? Ar naujųjų sutikimas buvo smagus ir kiek užsitęsė, todėl dabar šiek tiek virpantis kūnas prašosi dangaus malonės ir ko nors gaivinančio? Vadinasi jūs kartu su manimi. Ir aš jums papasakosiu kaip išsigelbėti iš šios nemalonios būsenos. Virsime sriubą pagirioms lengvinti, arba kalbant paprastai – pagirių sriubą.

Taip, žinau, kad šį receptą turėjau parašyti bent prieš kelias dienas, kad galėtumėte suplanuoti virimą, susipirkti produktus ir moraliai pasiruošti pagirioms. Bet kas gi iš mūsų tikisi, kad rytas diena bus tokia sunki. Kita vertus, aš manau, kad niekur nepavėlavau – šiemet naujuosius sutikome penktadienio naktį, ir didelė tikimybė, kad šiandien (šeštadienį) jūs švęsite toliau. Ir jei taip,, tuomet rytoj šios sriubos tikrai reikės. Patikėkite manimi, šventėju su stažu.

Sriuba nesudėtinga, verdama viename puode todėl jos gamybai nereikės įmantrių priemonių ar įrankių. Tai reiškia, kad ją galite virti net jei švenčiate kokioje kaimo sodyboje o iš virtuvės rakandų tėra puodas, nedidelė viryklė, peilis ir pjaustymo lentelė.

Virimo pradžiai mums reikės svogūno, supjaustyto kubeliais. Puskilogramio raugintų kopūstų, 3-4 raugintų agurkėlių, nuluptų ir susmulkintų kubeliais, bei 3 raugintų pomidorų, irgi smulkintų kubeliais.

Statome puodą ant viryklės, šliukštelim kelis šlakelius aliejaus ir jam įkaitus beriame svogūną. Pamaišydami kiek apkepame ir dedame kopūstus, agurkus ir pomidorus. Viską išmaišome, pakepame 5-8 minutes kartais pamaišydami.

Kai apkepė daržovės dedame kelis šaukštus pomidorų pastos ir ją pakaitiname įmaišydami į daržoves.

Dabar metas įpilti sultinio, jei neturite – tiesiog vandens. Jeigu liko skystimo nuo raugintų agurkų ar pomidorų irgi jo įpilkite, panašiai stiklinę. Skysčio daug nereikia, kad vos apsemtų daržoves. Uždengiame dangčiu, sumažiname ugnį ir paliekame puodą ramiai troškintis, kad kopūstai suminkštėtų – tai truks maždaug pusvalandį.

Per tą laiką kubeliais supjaustome šiek tiek mėsos, likusios nuo vakarykštės šventės – tiks keptas kumpis, keptos antie likučiai, galų gale tiks šaltos pjaustytos mėsos likučiai naudoti kaip užkandis ar net šašlykai jei juos kepėte ir jų liko nuo vakar.

Dar reikės penketo džiovintų baravykų, juos tiesiog sulaužykite gabalėliais.

Kai kopūstai puode suminkštėjo – didiname kaitrą ir įpilame dar sultinio arba vandens, maždaug 2/3 tiek, kiek jau yra puode. Skystiname troškinį iki sriubos konsistencijos.

Beriame grybus, beriame mėsą, dedame lauro lapelį, papildomam aitrumui ir rūgšties kompensavimui dedame 2 šaukštus saldaus čili padažo, šaukštą garstyčių padažo viską pamaišome ir leidžiame pavirti ~10min.

Kol sriuba baigia virti – smulkiai sukapojame 3 skilteles česnako ir šiek tiek svogūno laiškų. Jeigu turite likusių virtų ryžių, kurių nepanaudojote mišrainei arba (dar geriau) virtų perlinių kruopų – pasiruošiame maždaug stiklinę jų.

Nukaičiame puodą, suberiame virtas kruopas (jei turite) ir išmaišome. ragaujame ar netrūksta druskos – tyčia jos nedėjau, nes nežinia kiek jos nuvirė iš kopūstų ir nuo mėsos. Jei trūksta rūgštelės galima įspausti citrinos sulčių. Beriame kapotą česnaką ir svogūnų laiškus, uždengiame dangčiu ir leidžiame pabręsti 15min.

Viskas, pagirių sriuba paruošta. Tiekiame ją geriausia sriubiniuose puodeliuose su ąsele. Žinot, pagirios toks dalykas – maža ką… Ne visiems būna lengva valgyti iš lėkštės.

pagirių sriuba

Sriuba valgoma karšta, tad šluostoma prakaitas ir laukiama pagerėjimo pojūčio. Jis ateis panašiai per pusvalandį. Viskas, jūs vėl matote spalvas, nebebijote žmonių ir esate pasiryžę gyventi toliau.

Abejojate ar ši sriuba tikrai padės? Na man juk padėjau – aš jos suvalgęs net sugebėjau sukurti šį įrašą. O tai jau visai nemažai, ar ne? 😉

Gerų beprasidedančių metų, mielieji!