Mėgstate ramenus, makaronus ruoštus wok’e ir panašius greito, bet labai gardaus rytietiško maisto patiekalus? Tuomet jums tikrai patiks ir Yakisoba. Mat Yakisoba, kilęs iš Japonijos, yra labai familiarus patiekalas, kuris gali būti savaitgalio šeimos pietūs, gali būti kaip garnyras pagrindiniam patiekalui, arba greiti pietūs kartoninėje dėžutėje, kuriuos suvalgote tiesiog gatvėje.

Maža to – Yakisoba yra ir patiekalas ir padažas, kuris yra šio patiekalo ašis. Ta prasme, kad patiekale naudojami produktai nėra niekaip gardinami. Jiems net druskos nereikia. Visus pagardus suteikia ryškus padažas gamybos pabaigoje. Bet dabar nuo jo pradėsime, o vėliau ir apie patiekalą papasakosiu.

Yakisoba padažas

  • Proporcijos:
  • 2 šaukšteliai arba 10 ml cukraus
  • 2 šaukšteliai arba 10ml sojos padažo
  • 4 šaukšteliai arba 20ml austrių padažo
  • 4 šaukšteliai arba 20ml ketčupo
  • 4 šaukštai arba 60ml Vorčesterio padažo
  1. Visas sudedamąsias dalis išmaišome dubenėlyje šluotele iki vientiso klampaus skysčio.
  2. Iš nurodytų kiekių pagaminama 120ml padažo.
  3. Tiek reikia 1 porcijai Yakisoba pagardinti - proporcijas dauginti iš gaminamų porcijų kiekio.

Yakisoba yra iš tų patiekalų, kurie neturi tikslaus recepto. Kiekvienas jį gaminantis savaip improvizuoja, todėl nėra prasmės ginčytis kas teisus, o kas – ne.

Pats patiekalas yra kepti ramen ar wok stiliaus makaronai su mėsa ir daržovėmis. Nors gali būti ir visai vegetariška versija. Patiekale būtinai dalyvauja svogūno galva, morkos ir kopūsto (geriau jauno ir minkšto) lapai. Tikrai taip – tai patiekalas su makaronais ir kopūstais. Dar naudojama plonomis juostelėmis pjaustyta kiauliena, minkšta jautiena, vištiena. Gali būti naudojama žuvis ar krevetės. Tačiau dažniausiai bus versija su kiauliena.

Taigi, saujelę plonų kiaulienos juostelių pradedame kepti ant įkaitinto aliejaus. Kai mėsa pabAla (ima keisti savo spalvą) metame pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir plonais šiaudeliais susmulkintą morką. Kepame ir maišome ant didelės kaitros dvi – tris minutes. Lygiagrečiai puode virkite makaronus, nes jie išverda greitai, vos per kelias minutes.

Beriame keletą juostelėmis smulkintų kopūstų lapų, dažnai maišome – kopūstai ims minkštėti. Dedame paruoštus makaronus – tiesiai iš puodo, su žnyplėmis, tegul ir šiek tiek skysčio patenka. Atsargiai maišome, kad makaronai nesuirtų. Pilame Yakisoba padažą. Jei turite – berkite smulkintų svogūnų laiškų ir plonomis juostelėmis pjaustytų Šitake grybų (jie lietuviškai vadinami valgomaisiais danteniais, bet ar kas tą žino?) arba pievagrybių. Viską atsargiai pamaišykite, kad makaronai sugertų padažą ir dėkite žnyplėmis į lėkštes. Jei mėgstate – pateikite puošdami marinuotu imbieru (taip daro japonai, bet aš imbiero nemėgstu, ir be jo buvo gardu).

Viskas. Maistas paruošiamas per 5min. Ir nereikia kaitinti ilgiau: daržovės turi būti spalvingos ir šiek tiek traškios, makaronai laikyti savo formą ir nepavirsti miltine koše.

Ir kai viskas apsivelia padažu įgauna fantastišką rytietišką aromatą bei skonį. Beje, austrių padažo galite ir nerasti mažesnėse parduotuvėse, bet tikrai rasite „česnakinio austrių padažo” minkštoje pakuotėje, kurį gamina vienas žymesnių prieskonių prekinių ženklų. Tai tas irgi puikiai tiks, juoba, kad jame jau sudėta ir sojos padažas. Beliks pridėti Vorčesterį, cukrų, ketčupą ir bus labai gardu.

Na ir dar gerai, kad šiam patiekalui nereikia wok’o keptuvės, kuriai reikia galingo dujinio degiklio. Galima viską ramiai gamintis plačioje keptuvėje.

Ir visai pabaigai – jei mėgstate aštriau, tuomet į padažą įdėkite čili pastos. Patiekalas savaime ryškus, bet neaštrus, todėl čiliukai pridės sveiko aštrumo bendram pikantiškam rinkiniui.

Skanaus!