Menkė, tiksliau jos file gabalėliai, su pomidorais, dar žinoma kaip Bacalao con Tomate, yra vienas populiariausių Sevilijos regiono patiekalų. Tai labai paprastas patiekalas, kurį galima gaminti apskirtus metus ir netgi (atleiskit man mieli ispanai) naudoti šaldytą menkės file, jeigu neturite šviežios. Taip, ji bus kiek sausesnė ir sprangesnė nei šviežia menkė, tačiau tikrai pigesnė ir pasiekiama ranka daugumos prekybcentrių šaldytuvuose.

Dar reiktų paimti puskilogramį vyšninių pomidoriukų, vieną – kitą raudonojo svogūno galvą ir jūsų mėgamias daržoves, jei mėgstate improvizuoti. Antai aš paėmiau nedidelę jauną cukiniją, jūs galite rinktis papriką ar kitą daržovę. Arba apsiriboti pomidoriukais.

Visai gamybai reikės kepimo indo ir orkaitės. Toliau viskas paprasta: pomidoriukus supjaustome pusiau, svogūną pusžiedžiais, papriką ar cukiniją smulkinam savo nuožiūra. Viską beriam į kepimo indą, pašlakstome geru alyvuogių aliejumi, šlakeliu – kitu balzamiko acto, gardinam druska ir maltais pipirais bei dar pagardiname džiovintais bazilikais jei turime. Viską išmaišome rankomis idant susivilgytų aliejumi, paskleidžiame tolygiai – turi gautis kažkaip taip:

Kepimo indą pašauname į +180C orkaitę ir kepame 15min. Per tą laiką menkės file gabaliukus pasūdome, pagardiname pipirais ir pašlakstome aliejumi (aš dar mėgstu pašlakstyti citrinos sultimis, taip kepdama menkė nesubyra).

Kai daržovių laikas suėjo ištraukiame kepimo indą iš orkaitės, tiesiog ant daržovių dedame menkės gabaliukus ir dar 15min. pašauname į orkaitę.

Praėjus nurodytam laikui tiesiog išimame kepimo indą iš orkaitės ir nedelsiant viską tiekiame į stalą, į lėkštę dėdami dailų gabalėlį menkės su visomis daržovėmis ir po jomis susidariusiu skysčiu. Viskas yra labai gardu, o kartu – nekaloringa ir lengva. Daug baltymo, daržovių ir veik be riebalų. Jei yra noro kiek sočiau, tai papildomai kaip garnyras labai tiktų kuskusas.

Puikiai tiks kaip lengva vakarienė vasaros vakarą, bet ne prasčiau šis patiekalas skamba ir žiemą, ypač su taure balto sauso vyno. Skanaus!