Išties, gyvename sudėtingu metu. Geriausia ką galime šiuo metu padaryti – tiesiog likti namuose. Tai efektyviausias būdas apsaugoti save ir namiškius.

Vienok, užsidarydami namuose mes neuždarome savo norų, įpročių ir pomėgių. Ir būna taip, kad kažko labai labai užsimanai. Pavyzdžiui – greito, nelabai sveiko bet labai gardaus maisto.

Antai mano vaikis vakar sako:

-Tėti, labai užsimaniau KFC vištienos…

Būtų eilinė diena, kokios buvo prieš metus – tiesiog nuvažiuotume ir pasilepintume nesveiku maistu. Juolab, kad tai ir šiaip būdavo reta pramoga. O dabar supranti – neprotinga ieškoti negandos dideliame prekybos centre. Ką daryti? Sėdu prie visažinio interneto ir imu ieškoti alternatyvų. Randu kažką įtikinamo. Tada užsimetu kuprinę ir pėdinu iki artimiausios maisto parduotuvės. Perku 500g. vištienos krūtinėlės, graikiško jogurto indelį, pačių pigiausių kukurūzų dribsnių (mat jie natūraliausi – neturi jokių priedų ir beveik be cukraus, kuris šiaip kepant dega) ir skubu namo gaminti „vištienos ala KFC”.

Visų pirma – marinatas. Dubenyje įmušam du kiaušinius, sūdome, barstome maltais juodaisiais pipirais, dedame šaukštą medaus, šiek tiek česnako granulių (galima naudoti ir šviežią grūstą česnaką), šaukštelį paprikos miltelių, šaukštelį garstyčių padažo. Visą šį turinį išmaišome dubenyje, kad prieskoniai tolygiai susimaišytų su kiaušiniais.

Vištienos krūtinėlę pjaustome nedidelėmis juostelėmis – panašaus dydžio kaip mažasis rankos pirštas. Pjaustytą vištieną dedame į dubenį su kiaušiniais ir prieskoniais, išmaišome, kad vištiena pasidengtų mišiniu ir paliekame valandą pasimarinuoti.

Dabar įjungiame orkaitę, kad įkaistų iki +180C. Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi. Į atskirą dubenį gausiai beriame kukurūzų dribsnius.

Imame vieną vištienos juostelę, metame į dribsnius, gerai pavoliojame ir dar paspaudžiame saujoje, kad dribsniai gerai priliptų prie vištienos. Taip apvoliotą juostelę dedame į kepimo skardą. Voliojame sekantį vištienos gabalėlį ir dedame į skardą – taip kartojame kol visi gabalėliai bus padengti dribsniais ir šauniai suguldyti kepimo skardoje.

Pašauname skardą į jau įkaitusią orkaitę ir kepame 15 -17 minučių.

Kol vištiena kepa – galima pasidaryti mirkalo graikinio jogurto pagrindu: indelį graikinio jogurto sumaišome su šaukštu medaus, žiupsneliu druskos ir šiek tiek kario prieskonių. Jeigu tokio mirkalo nemėgsta jūsų vaikai, tuomet pagaminkite jiems universalaus padažo, šis tikrai patiks (išbandyta).

Viskas, iškepusią vištieną dedame ant medinės lentelės, šalia indelį su mirkalu ir kviečiame vaikus džiaugtis greitu maistu namuose. Maniškis valgė ir gyrė – gal išties patiko, o gal tiesiog taip atsidėkojo už mano pastangas 🙂 Bet vištienos neliko mikliai, vos spėjau paragauti.

Šis užkandukas yra paprastas, nebrangus, išties gardus ir gana sveikas – jis nėra verdamas aliejuje, kaip tą daro greito maisto užkandinės. Jis kepa orkaitėje be papildomų riebalų.

Gaminkite skanų maistą, lepinkite savo artimuosius, likite namuose ir būkite sveiki!