Žinoma, sunku būtų įrodyti, kad šis gaminys yra keksiukai. Tačiau jie yra kepami keksiukų formose, todėl aš vadinu juos keksiukais – nebarkite labai. Dar galima juos vadinti makaronų lizdeliais, krepšeliais, pyragėliais ar bet kaip kitaip, kaip tik jums patinka.

Čia esmė ne pavadinime, o turinyje – jie labai paprastai pagaminami, tačiau yra nuostabūs. Kodėl – kiek vėliau, o pradėkime nuo recepto.

Makaronų pyragėliai su kumpiu ir sūriu

 • 100g. vermišelių arba trumpai sulaužytų spaghetti makaronų
 • 150g. mažyčiais kubeliais pjaustyto rūkyto kumpio
 • 100g. smulkiai sutarkuoto kietojo sūrio
 • 2 kiaušiniai
 • 200ml pieno
 • druskos ir česnako granulių
 • du šaukštai aliejaus
 1. Makaronus išvirkite all-dente, nukoškite, nuskalaukite šaltu vandeniu.
 2. Dubenyje makaronus pašlakstykite aliejumi ir sumaišykite su kumpiu, sūriu ir česnako granulėmis.
 3. Gautą masę sudėkite į keksiukų formeles.
 4. Kiaušinius ir pieną išplakite su trupučiu druskos, išpilstykite plakinį į makaronų masę formelėse.
 5. Kepkite pyragėlius +200C orkaitėje 25-30min.
 6. Leiskite bent 5min pravėsti ir galite patiekti.

Šie nesaldūs pyragėliai – keksiukai yra (mano manymu) unikalus ir universalus kepinys. Visų pirma jie gali būti naudojami kaip stilingas porcijinis garnyras karštiems patiekalams.

Dar šiuos pyragėlius galima pateikti kaip karštą užkandį arba net savarankišką patiekalą, įdėjus juos į indelius ir pagardinus saldžiu čili padažu.

makaronų pyragėliai

Dar vienas privalumas – jie skanūs ir atvėsę. Tai reiškia, kad jų galima išsikepti iš anksto, sudėti į maisto dėžutę, dar paimti termosą su arbata ir keliauti į žygį ar tiesiog ilgą pasivaikščiojimą gamtoje.

Nutarus padaryti pertrauką ir užkąsti jie bus ne tik gardus, bet ir sotus bei energijos suteikiantis užkandis su arbata. Mano galva tai kur kas geriau už saldų batonėlį su riešutais ar pabodusį sumuštinį.

Iš recepte nurodyto produktų kiekio iškepsite 6 vidutinio dydžio pyragėlius, žmogui pavalgyti užtenka 3. Toliau jau proporcijas galite perskaičiuoti pagal savo poreikius 🙂