Jautienos vyniotinis – su įdaru arba be – yra paprastas, nesudėtingai paruošiamas patiekalas, kuris pavyks ir virtuvės naujokams. Kita vertus rezultatas yra labai prabangus, nekasdieniškas ir tiks net ir ypatingoms progoms. Aš šį patiekalą gaminau per šias Velykas, patikrinau receptą ir dalinuosi juo su jumis.

Žinoma, reikės mėsos – aš naudojau brandintą jautienos nugarinę. Tai plokščias, dailiai išpjautas gabalėlis su kuriuo patogu dirbti jį paruošiant. Skaičiuokite ~200g. žalios mėsos vienai porcijai patiekalo.

Dar reikės druskos ir maltų juodųjų pipirų. Galite naudoti ir daugiau prieskonių, kurie tinka jautienai – aš norėjau patikrinti bazinę patiekalo versiją, todėl ir prieskonių tebuvo tiek.

Įdarui galima naudoti tai ką mėgstate, pradedant daržovėmis ir baigiant džiovintais vaisiais ar sūriu. Aš naudojau du svogūnus ir indelį šviežių pievagrybių. Įdarui skirtus produktus plonai supjaustykite. Plonai tai nereiškia smulkiai. Svogūną galima pjaustyti pusžiedžiais, morką – skridinėliais ir t.t. Plotas nėra svarbu, svarbu, kad riekutės būtų plonos ir dailiai sugultų ant mėsos. Svogūną ir pievagrybius apkepiau ant aliejaus ir gabalėlio sviesto, kol svogūnai ėmė rusti, o pievagrybiai šiek tiek skrebti. Tada nukaičiau ir atidėjau keptuvę į šoną.

Mėsos paruošimas. Pirma ją reikia perpjauti skersai, bet ne iki pat galo. Mums reikia atidaryti mėsą taip, kaip per pusę atverčiama knyga arba drugelis atveria savo sparnus. Pjauname aštriu peiliu tolygiai per pusę, šiek tiek paliekame gale ir atidarome pjūvį. Gauname kažką panašaus į atverstą knygą. Taip atverstą mėsą reikia uždengti maistine plėvele ar kepimo popieriumi (kad nesitaškytų) ir ilgu lygiu įrankiu (aš naudojau kočėlą) reikia švelniai išmušti mėsą, kad ji taptų tolygiai plona. Stenkitės mušti iš centro į šonus ir nuosekliai visą gabalą.

Išmuštą mėsą barstome druska ir pipirais ir pusę ploto padengiame apkeptu įdaru. Dabar pradedame vynioti mėsą, pradedant nuo pusės kur sudėtas įdaras. Viską standžiai suvyniojus gaunamas mėsos rulonėlis, kurį kulinarine virtuve reikia surišti mėsininko mazgu. Viską atlikus teisingai mėsa turi atrodyti panašiai taip:

Dabar ji paruošta apkepimui. Didelėje keptuvėje įkaitinkite šiek tiek aliejaus ir ant didelės kaitros paskrudinkite mėsą iš visų pusių. Taip, procesas nemalonus – karšta ir taškosi – todėl apsiginkluokite gera prijuoste, kepimo žnyplėmis ir nusiteikimu, kad reiks valyti viryklę. Apkepusi mėsa turėtų atrodyti panašiai taip:

Taip apskrudinta mėsa paruošta tolimesniam terminiam apdorojimui – dėkite ją į kepimo skardą  (mėsą galima papildomai aptepti aliejumi) ir pašaukite į 180C orkaitę pusvalandžiui.

Dabar dėl kepimo trukmės: visi mėgsta skirtingai keptą jautieną. Vieni – pilnai iškeptą mėsą, kiti dalinai ir tas „dalinai” gali būti labai skirtingas. Jeigu esate nepilnai iškeptos jautienos mėgėjai, tuomet būtinai naudokite mėsos kepimo termometrą ir stebėkite kada reikia ištraukti vyniotinį iš orkaitės. Jei ne – kepkite pusvalandį, plonai išmušta jautiena bus gerai perkepusi iki centro.

Patiekalas praktiškai paruoštas. Belieka nukarpyti kulinarinę virvelę, supjaustyti mėsą kiek įstrižais porcijiniais skridinėliais ir patiekti.

Aš pateikiau su grybų padažu ir orkaitėje keptomis šakninėmis daržovėmis. Šis šventinis patiekalas šauniai derėjo su vidutinio stoto radonuoju prancūzų regiono vynu.

jautienos vyniotinis

Tai išties gardus, nekasdieniškas ir todėl visai šventiškas patiekalas. Kadangi realaus darbo gaminant šį patiekalą yra mažiau nei valanda, todėl jis neapsunkins jūsų ir tikiu taps mėgiamas.

Gaminau ne namuose, ne savo virtuvėje, be didelių galimybių fotografuoti, todėl pirmos trys nuotraukos yra iliustracinio pobūdžio ir panaudotos iš portalo Pixabay.com

Skanaus!