Metai apsuko dar vieną ratą ir netikėtai šiam maisto blog’ui sukako 8 metai. Ar tai daug? Turbūt ne. Bloginimas yra stajerių sportas. Aš puikiai suprantu, kad dabartiniame „vienos minutės video receptas” pasaulyje karaliauja socialiniai tinklai ir niekas nesivargina skaitydamas tekstus, tačiau man tai netrukdo. Aš tai darau sau, savo malonumui, todėl darau taip, kaip noriu aš.

Kita vertus 8 metai yra nemažai. Kai pradėjau rašyti – maisto, restoranų apžvalgų ir receptų blogai buvo ant bangos. Blogai, kurie ilgainiui nutilo ir užgęso, nes jų rašytojams kažko pritrūko – gal noro, gal įkvėpimo, o gal nebeliko polėkio. Todėl ir blogų arba nebeliko visai, arba jie dulka pamiršti interneto tyruose. Liko vos keli ištvermingiausi – kantrybės ir įkvėpimo jų autorėms.

Bloginimas nėra trumpalaikės šlovės sprendimas. Bloginimas yra stajerių sportas. Kaip ilgai rašysiu aš? Laikas parodys. O kol kas dar rašau ir žengiu į devintąjį bloginimo sezoną, kartu su bundančia pavasarine gamta ir laukiančiais sezoninės virtuvės receptais.

Blogo gimtadienio proga noriu su jumis pasidalinti tuo, kam skiriu daugiausiai dėmesio – sriubos receptu. Receptu kuris būtų toks paprastas ir lengvas, kad jį galėtų pasigaminti bet kuris norintis gaminti. Maža to – tai bus vieno puodo receptas, nes pastebėjau, kad užmečiau šią sritį ir mano išmanusis puodas dulka lentynoje. Todėl šiandien sriubos receptas išmaniam puodui.

Tai – mėsiška sriuba, todėl reikės ~1kg mėsos. Kadangi gaminsime po spaudimu, tai nėra taip svarbu kokia bus mėsa. Galite rinktis kubeliais pjaustytą jautieną, tiks ir nebrangi mat vistiek suvirs. Galima rinkti kiaulieną, netgi ir mėsą su kaulais. Aš pasirinkau kiaulienos šonkaulius. Vardan aromato dar įmečiau kelis rūkytus šonkauliukus, bet tai jau mano asmeninė improvizacija, orginaliame recepte to nebuvo.

Antra svarbi dalis – avinžirniai, kuriuos reikia užmerkti iš vakaro, idant jie išbrinktų. Reikės irgi ~0,5kg.

Dar pora svogūnų, supjaustytų pusžiedžiais, kelios ksiltelės česnako, pora morkų keletas bulvių. Dabar jau galima pradėti gaminti.

Ant puodo dugno sudedame mėsą, užberiame pjaustytais svogūnais ir česnakais bei beriame prieskonius. Kadangi sriuba paprasta, tai prieskoniai čia yra svarbus komponentas – jie sukuria didelę skonių dalį.

Reikia ant mėsos dosniai pabarstyti Svanetijos druskos ir Ucho sunelli (mėlynžiedės ožragės) prieskonių.

Svanetijos druska – tai druska su gausiu prieskonių mišiniu. Pačios druskos mišinyje būna vos pusė nuo viso kiekio. Mėlyn-iedė ožragė taip pat svarbus kaukazietiškų patiekalų prieskonis. Štai jie ir sukurs skonius ir aromatus šiai sriubai.

Dabar jau galima berti morkas ir avinžirnius.

Ant viršaus sudėti stambiai pjaustytas bulves idant verdant jos nesubyrėtų ir neprarastų savo formos.

Viską užpilame šaltu vandeniu tiek, kiek leidžia puodo talpa – tai bus keli litrai vandens, uždengiame dangčiu ir įjungiame gamybos aukštu slėgiu režimą be šilumos palaikymo pasibaigus gamybai.

Trukmė – 1 valanda.

Pasibaigus gamybos laikui puodas išsijungia, o mes palaukiame, kuomet galim aišleisti iš jo garą. Kiekvienam puodui tai gali būti savi nurodymai, todėl skaitykite instrukciją.

Nuleidus (arba pačiam savaime išėjus) garui atidengiame puodą ir randame kupiną gėrio ir malonumo katilą.

Sriubą reikia atsargiai semti su samčiu ir dėti į dubenis taip, kad produktai nesubyrėtų, bet kartu lėkštėje būtų visko po truputį. Įskaitant labai aromatingo sultinio. Ant viršaus pagal geriausias kaukaziečių tradicijas užbarstome kapotais prieskoniniais žalumynais.

Aš nematau prasmės pasakoti, kaip tai gardu, aromatinga ir skalsu. Jūs privalote pasibandyti patys, idant pajustumėte tikrą šios sriubos privalumą.

Aš gal pabaigsiu paprastu patarimu: jeigu neturite išmanaus puodo, gaminančio aukštame slėgyje – nebėda. Galima naudoti paprastą puodą, viską sudėjus užkaisti, kai pradės virti – perkelti puodą į orkaitę +160C t ir palikti 2,5-3 valandom. Rezultatas bus tas pats, tik užtruks ilgiau.

Rezultatas bus tas pats, tik užtruks ilgiau. Tačiau tai gali būti puikus sprendimas, jei ketinate eiti į pirtį. Uždedate puodą lėtai virti orkaitėje, einate neskubėdami į pirtį, o grįžę po vandens procedūrų su dideliu apetitu traukiate puodą ir mėgaujatės karšto viralo skoniais.

Skanaus!