Atleiskit, kad kurį laiką buvau pradingęs. Visai neturėjau įkvėpimo ką nors daryti nauja ir nekilo rankos nieko rašyti. Tikiu, kad visi jaučiamės gana panašiai ir tas suprantama. Bet gyvenimas nesibaigia ir geriausia tokiu atveju išlaikyti blaivų protą, vėl grįžti į rutiną ir tęsti tai ką darėme anksčiau. Tai gali apraminti nerimą ir dirglumą, suteikti bent šiek tiek stabilumo. Pasistengsiu ir aš rašyti toliau. Gal ne taip dažnai, bet dalinsiuosi receptais, kurie mano galva yra verti dėmesio ir kartojimo.

Kreminė rudųjų pievagrybių sriuba. Visiškai paprasta ir labai ypatinga. Paprasta, mat jos pagaminimui užtenka vos kelių produktų ir pusvalandžio virtuvėje. Ypatinga, mat bazinė jos versija tiks ir bičiuliams veganams, o papildyta – galėtų būti ir prabangiu restoraniniu patiekalu. Eime gaminti.

Kreminė trinta rudųjų pievagrybių sriuba

  • 500g rudųjų pievagrybių
  • 2 svogūnai
  • 4 skiltelės česnako
  • 1 didelė kubeliais pjaustyta bulvė
  • 50-70g anakardžių riešutų
  • 1,5l verdančio vandens arba daržovių sultinio
  • alyvuogių aliejaus
  • druskos ir šviežiai maltų pipirų
  1. ~150g pievagrybių supjaustykite plonomis skiltelėmis, atidėkite į šoną, likusius pievagrybius supjaustykite stambiai.
  2. Puode įkaitinkite kelis šlakelius aliejaus ir jame apkepkite pjaustytus svogūnus ir česnakus, kol ims rusti ir skrusti.
  3. Suberkite bulvę ir stambiai pjaustytus pievagrybius, maišykite ir dar paskrudinkite.
  4. Kol puodo turinys skrunda į virtuvinio smulkintuvo indą suberkite anakardžius, įpilkite ~100ml vandens, kelis šlakelius aliejaus, įberkite maltų pipirų.
  5. Įjunkite blenderį ir sutrinkite viską iki vientisos baltos košelės.
  6. Supilkite košelę į puodą, supilkite verdantį vandenį (ar sultinį) ir viską išmaišykite, mentele nugramdydami tai, kas prilipo prie puodo dugno.
  7. Palaukite, kol puodas užvirs, sumažinkite ugnį ir palikite virti atidengtą puodą.
  8. Keptuvėje įkaitinkite dar kelis šlakelius aliejaus ir jame paskrudinkite atidėtas pievagrybių skilteles iki rudumo, pasūdydami ir gardindami jas juodais pipirais.
  9. Kai pievagrybiai iškeps atidėkite keptuvę, nukaiskite puodą, pasūdykite ir virtuvinio plaktuvo arba rankinio blenderio pagalba sutrinkite puodo turinį iki vientisos kreminės masės.
  10. Pilkite sutrintą sriubą į lėkštes, centre įdėkite keptus pievagrybius, dar šiek tiek užmalkite juodųjų pipirų ant viršaus. Pateikite.

Sriuba šiek tiek saldoka, turtinga savo skoniu, netikėtai kreminė dėl anakardžių košelės ir labai maistinga bei soti.

Ją gardu valgyti su šviesia, kiek paskrudinta duonute. Arba vieną, tokią kaip yra.

Aš esu visavalgis, todėl nedažnai gaminu patiekalus tik iš augalinės kilmės produktų. Šis sriuba kaip tik tokia, ir ji yra ne ką prastesnė už tas, kuriose naudojami mėsiški sultiniai arba gyvuliniai produktai.

Ne, aš tikrai nedraudžiu jų naudoti šioje sriuboje – šaukštas sviesto kepant, grietinėlė virimo pabaigoje prieš sutrinant išties suteiktų šiai sriubai naujų kremiškumo natų. Tačiau mano noras yra pabrėžti, kad ir savo originaliame variante sriuba yra puiki.

Ir dar dėl prabangios versijos. Nežinau ar kada esate užmatę, bet subtilesnių užkandžių skyriuose galima rasti artišokų užtepėlės su trumais. Nedidukas indelis kainuoja kelis eurus ir jo užtenka gana ilgam. Tai štai į sriubą prieš sutrynimą įdėjus arbatinį šaukštelį tokios užtepėlės visi namai pakvips švelniu trumų aromatu, o sriuba pasipildys naujomis natomis, kurios primins aukštosios virtuvės patiekalus.

Skanaus!

Ir būkite tikri – gėris visada nugali blogį. Tiesiog kartais tai užtrunka.