Štai ir gegužės pradžia. Nors lauke dar gana vėsu, bet žolės ir žalumynai jau kelia savo lapus link saulės ir skuba augti – kiek čia to šilto metų laiko? Mėnuo – kitas ir jau žiūrėk gelsta medžių lapai, o paukščiai suka kelionei į pietus.

Tačiau, nors jau prasideda šviežių žalumynų era aš aptikau, kad mano šaldiklyje tebeguli puokštė pernykščių petražolės šakelių. Jos buvo nuskintos rudenį, prieš didžiuosius šalčius ir kuo puikiausiai išsilaikė iki dabar. Idant nereiktų išmesti šio gėrio aš išviriau sriubą, kurią galite virti apskritus metus. Mat taip jau yra, kad net ir ilgą laiką šaldytos petražolės nepraranda nei savo skonio, nei spalvos.

Trinta petražolių sriuba su žuvimi

  • ~1l vandens
  • 1 svogūnas
  • 1 skiltelė česnako
  • 1/4 saliero gumbo arba 2 stiebkočiai
  • 2 vidutinės bulvės
  • 400g. baltos žuvies file be kaulų ir odos
  • pundelis petražolių šakelių
  • druskos, maltų pipirų, lauro lapas - prieskoniai
  • šlakelis aliejaus kepimui
  • baltos skrudintos duonos riekelių arba skrebučių pateikimui
  1. Puode ant kelių šlakelių aliejaus apkepkite smulkintus kubeliais svogūną, porą ir česnaką.
  2. Suberkite kubeliais pjaustytas bulves.
  3. Sudėkite gabalais supjaustytą žuvį.
  4. Užpilkite verdančiu vandeniu tiek, kad viską apsemtų.
  5. Pasūdykite, gardinkite pipirais ir dėkite lauro lapą.
  6. Virkite ant vidutinės ugnies, kol bulvės suminkštės, išimkite laurą.
  7. Sudėkite petražoles ir kai sriuba vėl užvirs - pavirkite iki minutės.
  8. Nukaiskite, viską susmulkinkite rankiniu blenderiu, uždėkite puodą vėl ant ugnies ir leiskite užvirti ir iškart nukaiskite.
  9. Pateikite dubenėliuose su skrebučiais arba skrudinta balta duona.

Kaip matote, sriuba labai paprasta ir pagaminama gan greitai. Tačiau ji yra unikalaus, labai specifinio skonio. Mat ji ne tik gan sveikuoliška ir maistinga, bet didelę jos dalį sudaro prieskoniai. Na ir ne paskutinės vertės yra faktas, kad žuvis ir petražolės yra tikrai artimos draugės, kurios viena kitą papildo ir dera kartu.

Ši sriuba yra soti, bet lengva, todėl labai tiks kaip patiekalas vakarienei. Be abejo, jeigu itin kruopščiai skaičiuojate kalorijas tai bulvių galima ir nedėti. O jei neskaičiuojate – galima įdėti kubeliais pjaustytą morką. Ir saują – kitą šaldytų žirnelių, jei tokių turite savo šaldiklyje. Šie priedai sriubą pavers dar sotesne, tačiau neapsunkins.

Apie žuvį: tyčia nenurodžiau kokia ji turi būti. Užteks, kad ji bus balta, be odos ir be kaulų. Tiks menkė, rudagalvė menkė, jūros lydeka ir dar ką rasite tuo metu. Net ir šaldyta žuvis čia tik kuo puikiausiai, mat juk ne kepti ją ketiname, o tiesiog virti. Beje, dar efektyviau būtų jei pirktumėte ne file, o visą žuvį ir ją filetuotumėte – tokia žuvis būtų pigesnė, o karkasą, kuris liks po filetavimo, būtų galima dėti į verdamą sriubą ir ištraukti prieš dedant petražoles. Sultinys būtų ryškesnis, mat nuo karkaso nuvirtų nemažai skonių. BET – čia darbo jau daugiau. Ir filetuot reikia mokėt, ir kaulus vėliau išrinkt ir t.t. Žodžiu patarimas to mėgėjams.

Tad mano patarimas: nepamirškite rudenį prisišaldyti petražolių. Jos būna vešlios, pigios (jei pirksite turguje) ir išsilaiko iki kito šviežio derliaus kuo puikiausiai.

Skanaus! 🙂