Nuolatiniai šio tinklaraiščio skaitytojai pamena mano ne kartą dalintą patarimą: jeigu jums reikia vištienos – nepirkite konkrečios vištos dalies. Pirkite visą išdarinėtą vištą. Tai reiškia, kad jūs labai žymiai sutaupysite. Tarkime, jums reikia krūtinėlės – jūs perkate krūtinėlę, kartu sumokėdami už tai, kad ją kažkas išpjovė, už pakuotę į kurią ji buvo įdėta ir papildomą transportavimą bei vietą parduotuvės lentynoje. Idant nereikėtų permokėti – pirkite visą vištą ir naudokite tai, ko jums reikia. Tada, kai to reikia.

Tarkime, jūs paklausėte mano patarimo – nusipirkote vištą, išpjovėte krūtinėlę ir sunaudojote pagal tuometį poreikį. Ką daryti su likusiomis vištos dalimis? Išdalinkite ją klasikiniu būdu, atskirdami nuo krūtinėlės kojas ir sparnus. Nugarėlę galima tiesiog dėti į maišelį ir mesti į šaldiklį. Kai jų bus 3-4 išvirsite puikų vištienos sultinį.

O sparnelius ir kojas reiktų susmulkinti per sąnarius ir panaudoti kietiems patiekalams. Ir jei visai nebežinote ką gaminti ir jums gal net pabodo vištiena, tuomet aš primygtinai rekomenduoju bent kartą pasigaminti ir paragauti labai paprastą, bet beprotiškai gardų Sakartvelų virtuvės troškinį Čachochbilį. Jūs iš naujo pamilsite vištieną ir kalendrą. Rimtai.

Čachochbilis

  • 2 vištos ketvirčiai ir sparneliai
  • 2 pomidorai
  • 1 didelis svogūnas
  • 5 česnako skiltelės
  • 1 šaukštas pomidorų pastos arba paprikos miltelių (nebūtinai)
  • 1/2 aitriosios paprikos ankšties
  • 1/2 šaukšto prieskonių mišinio Chmelli-sunelli
  • druskos, juodųjų pipirų pagal skonį
  • pundelis šviežių kalendros lapelių
  • aliejaus kepimui
  • šviežios šviesios duonos pateikimui
  1. Keptuvėje su įkaitintu aliejumi apkepam vištienos gabaliukus iš abiejų pusių, kad oda taptų auksinės spalvos. Atidedam į nedidelį puodą.
  2. Suberiam smulkintą svogūną, kepam kol suminkštės, beriam kubeliais pjaustytus pomidorus.
  3. (Nebūtinai) dedam pomidorų pastą irba paprikos miltelius, kad patiekalo spalva būtų ryškesnė. Išmaišom.
  4. Kai pomidorai suminkštės - užpilam šiek tiek verdančio vandens, nugramdom viską nuo dugno ir šį padažą supilam į puodą su vištiena.
  5. Puodą užkaičiam, beriam aitrią papriką, gardinam pipirais ir druska. Pamaišom.
  6. Kai ims burbuliuoti - sumažinam ugnį iki minimalios, uždengiam ir troškinam 30min.
  7. Česnako skilteles susmulkinam mažu kubeliu, ant jų dedam kalendros lapelius ir sukapojam kartu su česnaku.
  8. Kai vištiena ištroškinta puodą nukaičiam, suberiam Chmelli-sunelli, česnakus su kalendra, išmaišom ir uždengę paliekam dar 10min.
  9. Patiekiam dubenyse su dideliu kiekiu padažo ir dideliais gabalais šviesios duonos mirkymui.

Gabalėlis sultingos vištos tirpsta burnoje, atsilaužiate duonos ir ją mirkote padaže, atsikandate ir mėgaujatės aromatų, skonių ir poskonių gausa. Tai – tikra šventė skonio receptoriams!

Žinoma, patiekalas turėtų būti pateikiamas su garnyru, bet jis toooks geras, kad jo norisi vieno. Tai kažkokia šventė dubenyje, aš nerandu geresnio apibūdinimo šiam sakartvelų virtuvės perlui. Pomidorai, česnakai, kalendra ir prieskoniai – viskas taip nuostabiai dera su sultinga ir minkšta vištiena…!

Beje, apie prieskonius. Šiam patiekalui dera naudoti Uckcho-sunelli mišinį. Deja, jis nėra populiarus mūsų kraštuose ir man tiesiog nepavyko jo rasti. Teko naudoti jo brolį – pagalbininką Chmelli.

Ir dar būtų tobula patiekalą valgyti su sakartveliška duona, tik kur jos gausi mūsų šalelėje….

Gal būt, kada nors, išsipildys viena iš mano gyvenimo svajonių ir aš nukeliausiu į Sakartvelą bei paragausiu autentiškų jų patiekalų. O kol kas … tenka improvizuoti iš to, ką pavyksta gauti.

Bet net ir neautentiška šio patiekalo versija yra be galo gardi. Sakau neperdėdamas. Būtinai paragaukite, juolab – tai paprastas ir greit paruošiamas patiekalas 🙂

Iš recepte išvardintų produktų pagaminsite maisto 2 valgytojams, jei ketinate pamaitinti daugiau – dauginkite produktų kiekius.

Skanaus! 🙂