Antai jau mokslų ir studijų metai jau įsibėgėjo, o aš visai pamiršau studentus. Ajajai… O juk vasaros uždarbiai matyt baruose prašvilpti, mamos įdėti kotletukai suvalgyti ir studentiška dieta ima žvelgti į akis…

Aš pats buvau studentas ir žinau, kas yra studentiška dieta – tai toks mitybos būdas, kai valgoma kartą per parą, jei pasiseka – du. Dabar tokia mityba madinga metant svorį – jai net visokių įmantrių pavadinimų prigalvoja. Antai jei valgai du kartus per dieną tai vadinama protarpiniu badavimu. O jei kartą – OMAD dieta – arba One Meal a Day. Bet taip save kankina jau prakutę šio pasaulio gyventojai, kurie net ir skaniai valgydami nesugeba pravalgyti visko, ką uždirba. Jaučiat, jaunieji mokslo kankiniai, kas jūsų laukia? Žinau – burbat, sakot kad tyčiojuosi ir sotus alkano neužjaučia. Aš dar ir kaip užjaučiu, todėl šekit patiekalą, kurį galima pasigaminti vienam puode, jo sočiai (o svarbiausia – ir skaniai) pavalgyti užteks net kelioms dienoms ir kainuos jis taip juokingai, kad reikiamus produktus nusipirksite kokiam Lidle už pinigus, gautus pridavus apyvartinę savaitgalio tarą. Trust me ©.

Tinginių balandėliai

  • 1 svogūno galva
  • 2 morkos
  • 1/2 kopūsto galvos
  • stiklinė virtų ryžių
  • 400-500g faršo
  • 3 šaukštai (arba mažutis indelis) pomidorų pastos
  • druskos, juodųjų pipirų
  • šlakelio aliejaus apkepimui
  1. Puode kaitinam aliejų ir jame apkepam smulkintą svogūną ir tarkuotas morkas
  2. Dedame pomidorų pastą ir ~30s. pakaitiname maišydami, kad imtų karamelizuotis
  3. Dedame faršą, sumaišome su apkeptomis daržovėmis, pakepam kelias minutes
  4. Kol faršas apkepinėja - smulkiai, plonai papjaustome kopūstą
  5. Beriam virtus ryžius, beriam kopūstą, juoduosius pipirus ir užpilam verdančiu vandeniu - apie stiklinę ar dvi
  6. Pamaišom viską, nugramdom kas priskrebo ant dugno, kai užvirs - sumažinam ugnį ir troškinam
  7. Periodiškai pamaišom, jei ima traukti dugną - dar įpilam vandens. Turinys turi būti tirštas.
  8. Po 15-20min, kai kopūstas taps valgomai minkštu, paragaujame, jei reikia - pasūdome.
  9. Nukeliame nuo ugnies ir leidžiame pravėsti ~15min.
  10. Valgome kompanijoje su draugu, kuris turi pagardinimui grietinės.

Matot kaip viskas paprasta? Mėsos ir ryžių nusipirksit. Svogūną, morkas ir kopūstą susišaudysit barake, jei ne – jie dabar centus kainuoja. Grietinė ir toks prie prabangos elementas. O va patiekalas bus beveik šventinis, tikrai skanus, maistingas ir užteks jo ilgai.

tingūs balandėliai

Dar jis unikalus tuo, kad jo kiekis iš esmės priklauso nuo to kiek ryžių į jį įdėsite. Kuo daugiau ryžių – tuo pigesnė gaunasi vienos porcijos savikaina. Ir skonis bus beveik kaip tų balandėlių kur pas mamą. Rimtai. Tiesiog nieko nereikės vyniot į lapus, apkepinėt, troškint ten valandą ar panašiai.

Kitas privalumas: pigumas. Iš to, ką paliktumėt už 4 geresnės kokybės bomžpakius čia gausit mega puodą normalaus maisto, kurio sočiai privalgysi ir tu ir kambariokai. Realaus darbo – iki pusvalandžio. O respekto turėsi iki pat diplomų gynimo. Na, čia jei artimiausią sesiją išlaikysi. Tai to tai nepatarsiu. O kaip sočiai ir nebrangiai maisto prisigamint tai jo, užsuk dažniau – papasakosiu.

Tai tiek turbūt. Netingėk ir būsi sotus. Nereiks madingai kūdintis.

tingūs balandėliai

Ai, tiesa, o žinai kuo faršas nuo smulkintos mėsos skiriasi? Nes jis jau sūdytas ir su prieskoniais – tai kai gaminsi su druska nepersistenk. Aš žinau, studentai gausiai druskos į maistą deda, kad daugiau būtų, bet nu irgi krantus reikia jaust. Dabar tikai viskas.