Adobo – man buvo iki šiol negirdėtas terminas, kurį užtikęs užkliuvau už sąskambio ir vėliau pasinėriau į rezultato siekimą.

Adobo skirtinguose pasaulio kraštuose gali turėti skirtingas reikšmes. Pavyzdžiui Meksikoje taip bus vadinama pasta marinavimui, gaminama iš aitriųjų pipirų, prieskoninių žolelių, acto ir kitų prieskonių. Pasta aptepama mėsa ar žuvis, kurį laiką marinuojama ir vėliau termiškai apdorojama. Ispanijoje terminas adobo sutinkamas dažname restorane ir reiškia ilgą proteinų marinavimo būdą (kad ir kas slepiasi po proteinų terminu Ispanijoje, bet darykim prielaidą, kad tai skirtingų tipų mėsa irba žuvis).

Tačiau dažniausiai šis terminaas sutinkamas kalbant apie Filipinų virtuvės patiekalą, kuomet mėsa marinuojama sojos padaže su actu, ruduoju cukrumi, česnakais, svogūnais bei lauro lapais. Būtent šį gamybos būdą noriu apžvelgti plačiau.

Adobo yra labai paprastas, tačiau laiko reikalaujantis maisto paruošimo būdas. Konkrečiu mano atveju aš marinavau 10 vištienos kulšelių per naktį, idant marinatas kiaurai persisunktų į mėsą iki kaulo ir prisotintų ją savo skoniais. Minėtam kulšelių kiekiui reikės šių produktų marinato gamybai:

  • 200ml vandens
  • 100ml sojos padažo
  • 50ml rudojo cukraus
  • 50ml ryžių arba obuolių acto

Viską tyčia rašau mililitrais, mat galima imti vieną virtuvinį matavimo indelį ir į jį tiesiog supilti išvardintus produktus nesveriant ir nematuojant šaukštais – užteks gradacijos ant indelio.

Jei indelio neturite ir apskritai neturite kaip pamatuoti, tai keičiant proporcijas rezultatas gali būti rūgštesnis arba saldesnis, žiūrint kaip suklysite. Geriau išlaikyti proporcijas.

Dar reiks poros pusžiedžiais supjaustytų svogūnų, 4-5 smulkiai sukapotų česnako skiltelių, šaukštelio juodųjų pipirų žirneliais ir 3-4 lauro lapų.

Marinavimui aš naudoju vakuumatorių, mat į jo maišelį galima viską sudėti, tada maksimaliai atsargiai pašalinti orą ir užlydyti siūlę. Gauname sandarų paketą, kai mėsa iš visų pusių patikimai apgaubta marinatu:

Tokį paketą dedu į šaldytuvą ir palieku iki kitos vakarienės ruošimo. Žinoma, kai ateinu papildomai „šio bei to skanaus” kartu ir apverčiu maišelį. Marinuojasi tolygiau.

Vakarienės gamybai kulšeles reikia išimti iš maišelio ir nuvarvinti marinatą. Didelėje keptuvėje reikia įkaitinti kelis šlakelius aliejaus ir jame pakepti šlauneles iš visų pusių kartu su 3-4 pusžiedžiais pjaustytų svogūnų galvomis. Apkepus galima įpilti kelis šlakelius vištienos marinato iš maišelio ir jame paskleisti svogūnus, taip jie bus dailesni ir kiek gardesni.

Keptuvę su apkepta vištiena pašauname į +200C orkaitę ir kepame dar ~20min. Tiek tikrai užteks, kad vištiena perkeptų ir lengvai atsiskirtų nuo kaulo. Jei nedrąsu – pabadykite vieną gabalėli šakute: jeigu mėsa atsiskiria nuo kaulo tai ji tikrai bus pilnai iškepta.

Tiekiam į stalą kartu su dubeniu virtų ryžių.

Kiekvienas valgytojas pagal savo išalkimo lygį deda sau ryžių, ant jų deda vištieną su svogūnais ir padažu.

Ir tai labai paprasta pa(si)gaminti net ir dideliais kiekiais, bet kartu nenuobodu ir labai skanu. Naudojant kepimo skardą ko gero tokios vištienos galima paruoši bent 20 – 30 svečių pamaitinti, kas neretai būna keblu namų sąlygomis.

Arba tiesiog pasigaminti nedidelę vakarienę sau ir bičiuliams. Marinuokite adobo būdu bet kuriuos jums patinkančius vištienos gabalus ir būkite sotūs bei laimingi.

Skanaus! 🙂