Vasario mėnuo šaltas ir kartu skurdus šviežiais produktais, todėl ir sezoninės virtuvės patiekalai nėra labai išpuoselėti ar ypatingi, tačiau sotūs, maistingi ir sušildantys. Lęšiai tam tikslui puikiai tinka, mat jie skanūs, maistingi ir ilgam suteikia sotumo. O papildomam skoniui bei aromatui reikia pridėti įvairių karšto rūkymo mėsiukų, kurių likučiai gal būt mėtosi jūsų šaldytuve. Tiks viskas, ką turite ir reikia subaigti, kuo skirtingesni bus rūkiniai, tuo gardesnė bus sriuba. Tokia, galima sakyti, lęšių šiupininė, kuri puikiai pasotins ir sušildys po žiemos pramogų lauke.

Šiai sriubai reikės tokių produktų:

  • 400g. lęšių
  • 2 bulvės
  • 2 morkos
  • 2 svogūnai
  • 2 skiltelės česnako
  • 400-500g. skirtingų rūkinių (dešra, šoninė, nugarinė, medžiotojų dešrelės – naudokite tai, ką turite ir mėgstate).
  • prieskonių – saldžiosios paprikos miltelių, džiovintos kalendros, džiovinto raudonėlio, maltų juodųjų pipirų, druskos pagal skonį
  • kelių šlakelių alyvuogių aliejaus

Gamyba vyksta viename puode. Įkaitiname kelis šlakelius aliejaus ir suberiame kubeliais pjaustytas bulves, idant pradėtų apkepinėti. Kol bulvės kepa (kartais pamaišom) kubeliais supjaustom morkas, svogūnus ir česnakus. Sumetame pas bulves ir paliekame toliau kepti.

kepamos daržoves

Kol daržovės kepa – susmulkinam turimus rūkinius ir sumetame į puodą. Pamaišome – tegul kepa kartu su daržovėmis.

Itin smulkiai nereikia pjaustyti, bet stambūs gabalai taip pat nėra estetiški bei patogūs valgyti. Tad pjaustykite taip, kad viskas komfortabiliai tilptų valgant šaukštu 😉

Dar suberiam prieskonines žoleles. Čia griežtos taisyklės nėra, jei kuri nepatinka – keiskite ta, kurią mėgstate.

Na ir kartu suberiame lęšius ir taip pat įmaišome į bendrą masę, idant pasidengtų riebalu, pasklistų ir pakaistų bendroje produktų kompanijoje.

Šį visą gėrį reikia užpilti vandeniu. Idant procesas nesustotų aš vandenį iš anksto užverdu virdulyje ir tokiais atvejais pilu iškart verdantį. Taip puodas nenurimsta atvėsęs ir pradeda iškart šauniai kunkuliuoti. Vandens nereikia labai daug – mūsų tikslas išvirti tirštą sriubą, todėl supilkite ~1,5l ar kiek daugiau – tiek, kad būtų virš produktų per kokius 5cm.

Sriubai pradėjus virti sumažinkite kaitrą, uždenkite puodą dangčiu ir palikite ramiai kunkuliuoti 30min. idant lęšiai suminkštėtų.

Prabėgus šiam laikui paragaukite ir jeigu reikia dar papildomai pasūdykite. Šis poreikis priklauso nuo to, kiek sūrūs buvo jūsų naudojami rūkiniai. Jeigu jie buvo gausiai sūdyti, tuomet papildomai druskos gali visai nereikėti.

Nukaičiame sriubą, gardiname šviežiai maltais juodaisiais pipirais vardan jų aromato, pamaišome ir tiekiame į stalą valgytojams.

Sriuba savaime turi visa, ko reikia valgymui, todėl ji valgoma skaidri, papildomai negardinama grietine ar kt.

Tačiau yra tokių valgytojų, kuriems būtina duona, antraip jie jaučiasi nepavalgę – tokiems pasiūlykite rupios juodos duonos riekę, jos tekstūra šauniai papildys šį lęšių šiupinį su rūkiniais.

Sriuba gardi valgyti iš kart, gardi ir kitą dieną. Ypač ji būtų gardi, jei virtumėte ją lauke, virš gyvos ugnies, kokiam špižiniam puode ar katiliuke. Tiems, kas dirba ar pramogauja gryname ore, sušalusiems ir pavargusiems dubenėlis sriubos su papildomu laužo dūmo aromatu gryname ore ne tik sušildytų delnus ir bet ir pasotintų su dvigubu malonumu. Jeigu mėgstate gaminti maistą lauke ir žiemos metu – pagalvokite apie šį receptą. Tai nesudėtingas vieno puodo patiekalas, kurį nesunkiai galima pasigaminti ir žygio sąlygomis.

Skanaus! 🙂