Šios ypatingos sriubos receptas buvo sukurtas šalyje, kuri neriboja savo piliečių laisvių keistais draudimais. Taip, aš kalbu apie JAV ir su alkoholiu susijusius draudimus. Vieną kartą jie tai darė – bandė išblaivinti tautą sausuoju įstatymu. Nepavyko. Pamoką išmoko, apie išvadas papasakojo visam civilizuotam pasauliui ir klaidų nebekartojo. Kadangi neprotingų ribojimų nebuvo – prasidėjo natūrali evoliucija, mikrobravorų bumas ir alaus vartojimo kultūros suklestėjimas. Aš nesakau, kad buvo išspręstos visos problemos dėl priklausomybės, ne – tie, kas tiesiog svaiginosi, svaiginasi ir dabar. Tačiau užaugo nauja karta, kuri vartoja alų ne dėl buko apsvaigimo, o dėl kulinarinių ir gastronominių potyrių. Jie verda įdomų alų, jie kuria originalaus maisto receptus ir šiuos du dalykus derina tarpusavyje ieškodami naujų skonio derinių ir pojūčių.

Šio recepto autorius – šefas Mark Schiffler, jis tuo metu darbavosi kraftiniame bravore „Wynkoop„, Denveryje (Colorado). Kūrė receptus patiekalų su alumi ir prie alaus. Sukūrė šią Čederio sūrio ir gerai apyniuoto elio sriubą, kuri mikliai išpopuliarėjo ir sėkmingai verdama jau ne vienerius metus.

Sūrio ir alaus sriuba

 • 2 šaukštai sviesto
 • 3 šalotai arba saldieji svogūnai
 • 1 geltonasis svogūnas
 • 2 šaukštai su kaupu miltų
 • 500ml daržovių sultinio
 • 1 stiklinė pieno
 • 300g brandito Čederio sūrio
 • 100g. Gorgonzolos sūrio
 • druskos / juodųjų pipirų
 • 1 šaukštelis kario prieskonių
 • 200ml ryškaus, apyniuoto alaus
 1. Morką sutarkuojame, svogūnus susmulkiname labai mažais kubeliais.
 2. Plačiame prikaistuvyje arba keptuvėje aukštais kraštais ištirpiname sviestą ir beriame smulkintas daržoves.
 3. Troškiname pamaišydami ant vidutinės ugnies ~4min. kol daržovės suminkštės.
 4. Beriame miltus, gerai išmaišome, kad visos daržovės jais apliptų ir pakaitiname dar 2min.
 5. Beriame druską, pipirus, kario prieskonius, pilame sultinį ir pieną.
 6. Gerai pamaišome iki vientisos masės be sulipusių gumuliukų, mediniu šaukštu nuo dugno nugramdome viską, kas prilipo.
 7. Paverdame kartais pamaišant iki sriuba gerai sutirštės - 8..10min.
 8. Beriame smulkintą Čederio sūrį, pilame alų, maišome kol sūris pilnai ištirps ir paverdame dar 1min. kad išgaruotų alkoholis.
 9. Pateikiame apibarstę plėšyta Gorgonzola ir traškia duona.

alaus ir sūrio sriuba

Tiršta, ryški savo skoniu ir be galo soti sriuba. Tai nebus ta sriuba, kurią virsite sekmadienio pietums, kai lauksite į svečius atvykstančių tėvų. Tačiau tau yra ta sriuba, kurią virsite būriui draugų, iškylaujančių vėsiu metų laiku. Ši sriuba nepadarytų gėdos jokiam craftinio alaus ir maisto festui. Ji yra ta sriuba, apie kurią vėliau visi dar ilgai kalbės ir rašys savo mikrobloguose.

Produktų nedaug, bet nuo jų kokybės ir pasirinkimo labai priklausys galutinis rezultatas. Rinkitės gerai (pa)brandintą Čederio sūrį, belgiško stiliaus quadrupel‘į arba APA stiliaus alų. Turiu omenyje, kad pigus eurolageris iš skardinės nebus geras pasirinkimas. Atsargiai su Gorgonzola, nepadauginkite – sūris su mėlynuoju pelėsiu yra labai ryškus savo skoniu, jis turėtų būti akcentas, bet neturėtų užgožti likusių skonių. Pirkite šviežią, traškią, geriausia – ką tik iškeptą, dar šiltą duoną. Ir mėgaukitės. Mėgaukitės skonių jūra – nuo saldoko morkų, pieno ir sviesto kremiškumo iki ryškaus sūroko ir aštraus sūrio bei apyniuotos karamelės natų. Ir tai tikrai labai sotu – dubenėlio sriubos užteks gerokai išalkusį žmogų pasotinti gana ilgam.

Iš pateikto produktų kiekio pagaminsite 5 porcijas sriubos.

sūrio ir alaus sriuba